TDK Corporation UF1717H-152Y0R6-01
UF1717H-152Y0R6-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1717H-152Y0R6-01
Brief Description
FILTER LINE 1.5MH 0.6A HORIZONTL
Datasheet Download
UF1717H-152Y0R6-01.pdf
Availability of UF1717H-152Y0R6-01
QUANTITY
UF1717H-152Y0R6-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1717H-152Y0R6-01
Internal Part NumberEIS-UF1717H-152Y0R6-01
Number of Lines2
Inductance1.5mH
Current600mA
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1717H-152Y0R6-01
Related LinksUF1717H-1, UF1717H-152Y0R6-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1717H-152Y0R6-01 Details Description
Related parts for UF1717H-152Y0R6-01
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC DELAY LINE 80NS 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH HDMI 2:1 20-TQFN datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 4.59K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
S/M BLANK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
UTO BACKSHELL datasheet.pdf
CRYSTAL 16.2570 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf