TDK Corporation UF1717HB-153YR15-01
UF1717HB-153YR15-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1717HB-153YR15-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 15MH 0.15A HORIZONTL
Datasheet Download
UF1717HB-153YR15-01.pdf
Availability of UF1717HB-153YR15-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UF1717HB-153YR15-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1717HB-153YR15-01
Internal Part NumberEIS-UF1717HB-153YR15-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUF
PackagingBulk
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance15mH
Current150mA
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1717HB-153YR15-01
Related LinksUF1717HB-, UF1717HB-153YR15-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1717HB-153YR15-01 Details Description
Related parts for UF1717HB-153YR15-01
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RCPT 6ROW 114POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO41 datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 19.440MHZ CMOS SMD datasheet.pdf