TDK Corporation UF1815SG-151Y2R2-01
UF1815SG-151Y2R2-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1815SG-151Y2R2-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 150UH 2.2A VERTICAL
Datasheet Download
UF1815SG-151Y2R2-01.pdf
Availability of UF1815SG-151Y2R2-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UF1815SG-151Y2R2-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1815SG-151Y2R2-01
Internal Part NumberEIS-UF1815SG-151Y2R2-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance150µH
Current2.2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.610" (15.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1815SG-151Y2R2-01
Related LinksUF1815SG-, UF1815SG-151Y2R2-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1815SG-151Y2R2-01 Details Description
Related parts for UF1815SG-151Y2R2-01
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
PET 1/8" BLACK 225' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OD 6DFN datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf