TDK Corporation UF1815SG-181Y1R6-01
UF1815SG-181Y1R6-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1815SG-181Y1R6-01
Brief Description
FILTER LINE 180UH 1.6A VERTICAL
Datasheet Download
UF1815SG-181Y1R6-01.pdf
Availability of UF1815SG-181Y1R6-01
QUANTITY
UF1815SG-181Y1R6-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1815SG-181Y1R6-01
Internal Part NumberEIS-UF1815SG-181Y1R6-01
Number of Lines2
Inductance180µH
Current1.6A
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.610" (15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1815SG-181Y1R6-01
Related LinksUF1815SG-, UF1815SG-181Y1R6-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1815SG-181Y1R6-01 Details Description
Related parts for UF1815SG-181Y1R6-01
LOCK CLIP STANDOFF .53" 1/2"DIA datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION TOP RELEASE datasheet.pdf
IC TXRX BUS 3BIT REG 28-PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP HSB110A ZN/SN 10K datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 401mA 8-PDIP datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf