TDK Corporation UF1815SG-281Y1R2-01
UF1815SG-281Y1R2-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1815SG-281Y1R2-01
Brief Description
FILTER LINE 280UH 1.2A VERTICAL
Datasheet Download
UF1815SG-281Y1R2-01.pdf
Availability of UF1815SG-281Y1R2-01
QUANTITY
UF1815SG-281Y1R2-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1815SG-281Y1R2-01
Internal Part NumberEIS-UF1815SG-281Y1R2-01
Number of Lines2
Inductance280µH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.610" (15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1815SG-281Y1R2-01
Related LinksUF1815SG-, UF1815SG-281Y1R2-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1815SG-281Y1R2-01 Details Description
Related parts for UF1815SG-281Y1R2-01
FUSE BOARD MNT 750MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 2POS datasheet.pdf