TDK Corporation UF2327S4-143Y0R7-01
UF2327S4-143Y0R7-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF2327S4-143Y0R7-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 14MH 0.7A VERTICAL
Datasheet Download
UF2327S4-143Y0R7-01.pdf
Availability of UF2327S4-143Y0R7-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UF2327S4-143Y0R7-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF2327S4-143Y0R7-01
Internal Part NumberEIS-UF2327S4-143Y0R7-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance14mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.748" W (23.00mm x 19.00mm)
Height (Max)1.083" (27.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF2327S4-143Y0R7-01
Related LinksUF2327S4-, UF2327S4-143Y0R7-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF2327S4-143Y0R7-01 Details Description
Related parts for UF2327S4-143Y0R7-01
TX DIGITAL AUDIO MINI JACK 8MBPS datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 TP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CLA1B WARM WHT 80CRI 4LCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 1.5GHZ 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf