Nichicon UKL1HR22KDDANA
UKL1HR22KDDANA picture photo
Mfg. Part Number
UKL1HR22KDDANA
Brief Description
CAP ALUM 0.22UF 10% 50V RADIAL
Datasheet Download
UKL1HR22KDDANA.pdf
Availability of UKL1HR22KDDANA
QUANTITY
UKL1HR22KDDANA Order Process
Ship out your order
Specifications of UKL1HR22KDDANA
Internal Part NumberEIS-UKL1HR22KDDANA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
SeriesKL
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.3mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UKL1HR22KDDANA
Related LinksUKL1HR2, UKL1HR22KDDANA Datasheet, Nichicon Distributor
UKL1HR22KDDANA Details Description
Related parts for UKL1HR22KDDANA
LED GREEN DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
BOARD AVR DEV READY XMEGA datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf