Taiyo Yuden UMK105B7472KV-F
UMK105B7472KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105B7472KV-F
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
UMK105B7472KV-F.pdf
Availability of UMK105B7472KV-F
QUANTITY
UMK105B7472KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105B7472KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105B7472KV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105B7472KV-F
Related LinksUMK105B, UMK105B7472KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105B7472KV-F Details Description
Related parts for UMK105B7472KV-F
CONN HEADER 14POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
ALTIMETER MODULE MS5607 datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X5R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
TOOL SEMI-AUTO FI30 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf