Taiyo Yuden UMK105BJ152KVHF
UMK105BJ152KVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ152KVHF
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ152KVHF.pdf
Availability of UMK105BJ152KVHF
QUANTITY
UMK105BJ152KVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ152KVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ152KVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)