Taiyo Yuden UMK105BJ222KV-F
UMK105BJ222KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ222KV-F
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ222KV-F.pdf
Availability of UMK105BJ222KV-F
QUANTITY
UMK105BJ222KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ222KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ222KV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ222KV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ222KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ222KV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ222KV-F
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 10-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf