Taiyo Yuden UMK105BJ222MV-F
UMK105BJ222MV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ222MV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ222MV-F.pdf
Availability of UMK105BJ222MV-F
QUANTITY
UMK105BJ222MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ222MV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ222MV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ222MV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ222MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ222MV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ222MV-F
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 1.5A TO-220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM RED datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/YLW DIFF datasheet.pdf
CABLE ASSY 316 NM SMA MALE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf