Taiyo Yuden UMK105BJ224KV-F
UMK105BJ224KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ224KV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ224KV-F.pdf
Availability of UMK105BJ224KV-F
QUANTITY
UMK105BJ224KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ224KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ224KV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ224KV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ224KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ224KV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ224KV-F
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 10MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PMI NEON DATALITE WHITE 56K FLAT datasheet.pdf
ICL 10 OHM 15% 6A 12.7MM datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
MINIFITJR PLUG FREEHNG V2 SR 5CK datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1000VDC T/H datasheet.pdf