Taiyo Yuden UMK105CG080DVHF
UMK105CG080DVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG080DVHF
Brief Description
CAP CER 8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG080DVHF.pdf
Availability of UMK105CG080DVHF
QUANTITY
UMK105CG080DVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG080DVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105CG080DVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG080DVHF
Related LinksUMK105C, UMK105CG080DVHF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG080DVHF Details Description
Related parts for UMK105CG080DVHF
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 28SSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 43MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LFQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf