Taiyo Yuden UMK105CG120JVHF
UMK105CG120JVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG120JVHF
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG120JVHF.pdf
Availability of UMK105CG120JVHF
QUANTITY
UMK105CG120JVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG120JVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105CG120JVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG120JVHF
Related LinksUMK105C, UMK105CG120JVHF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG120JVHF Details Description
Related parts for UMK105CG120JVHF
TRIMMER 50K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 21.59"L X 17.59"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DSUB R/A STB 25 SOCKET datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf