Taiyo Yuden UMK105CG391JVHF
UMK105CG391JVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG391JVHF
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG391JVHF.pdf
Availability of UMK105CG391JVHF
QUANTITY
UMK105CG391JVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG391JVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105CG391JVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG391JVHF
Related LinksUMK105C, UMK105CG391JVHF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG391JVHF Details Description
Related parts for UMK105CG391JVHF
SENSOR MAGNETIC FLAT PACK datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .229M datasheet.pdf
MINIFITJR PLG FREEHNG DR 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf