Taiyo Yuden UMK105CG3R5BV-F
UMK105CG3R5BV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG3R5BV-F
Brief Description
CAP CER 3.5PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG3R5BV-F.pdf
Availability of UMK105CG3R5BV-F
QUANTITY
UMK105CG3R5BV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG3R5BV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG3R5BV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG3R5BV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG3R5BV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG3R5BV-F Details Description
Related parts for UMK105CG3R5BV-F
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 14POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 30KV Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
SENSOR DIST MEAS 4-30CM ANLG datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 1.86A 53.2 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf