Taiyo Yuden UMK105CG6R8CW-F
UMK105CG6R8CW-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG6R8CW-F
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG6R8CW-F.pdf
Availability of UMK105CG6R8CW-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK105CG6R8CW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG6R8CW-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG6R8CW-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLUMK105CG050C(W,V)-F 13/Oct/2011
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG6R8CW-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG6R8CW-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG6R8CW-F Details Description
Related parts for UMK105CG6R8CW-F
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 4DSBGA datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 18AWG GRY 500' datasheet.pdf
IC CLK DIVIDR 2:4 200MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 1X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
ACT FOR 161 PLAN R=30 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf