Taiyo Yuden UMK105CH050CV-F
UMK105CH050CV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CH050CV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5PF 50V CH 0402
Datasheet Download
UMK105CH050CV-F.pdf
Availability of UMK105CH050CV-F
QUANTITY
UMK105CH050CV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CH050CV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CH050CV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CH050CV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CH050CV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CH050CV-F Details Description
Related parts for UMK105CH050CV-F
RES SMD 0.82 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 429 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 750 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE B 95POS datasheet.pdf
CONN FPC 39POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf