Taiyo Yuden UMK105CK010CV-F
UMK105CK010CV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CK010CV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1PF 50V C0K 0402
Datasheet Download
UMK105CK010CV-F.pdf
Availability of UMK105CK010CV-F
QUANTITY
UMK105CK010CV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CK010CV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CK010CV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CK010CV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CK010CV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CK010CV-F Details Description
Related parts for UMK105CK010CV-F
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 2.2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.15W SC89 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf