Taiyo Yuden UMK105CK010CV-F
UMK105CK010CV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CK010CV-F
Brief Description
CAP CER 1PF 50V C0K 0402
Datasheet Download
UMK105CK010CV-F.pdf
Availability of UMK105CK010CV-F
QUANTITY
UMK105CK010CV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CK010CV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CK010CV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CK010CV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CK010CV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CK010CV-F Details Description
Related parts for UMK105CK010CV-F
JUMPER-H1507TR/A3049N/X 4" datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.5 GLASS WEDGE 14V datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 7.6UH N95 datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 3X3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf