Taiyo Yuden UMK105SL331KV-F
UMK105SL331KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105SL331KV-F
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H 0402
Datasheet Download
UMK105SL331KV-F.pdf
Availability of UMK105SL331KV-F
QUANTITY
UMK105SL331KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105SL331KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105SL331KV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105SL331KV-F
Related LinksUMK105S, UMK105SL331KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105SL331KV-F Details Description
Related parts for UMK105SL331KV-F
IC REG LDO 3V/2.7V 10MLF datasheet.pdf
OSC VCO 600-880MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
KIT EVAL EZ BOARD ADSP-21469 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 140A SP3 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL FMALE 120PO .50 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO220 datasheet.pdf