Taiyo Yuden UMK105SL331KV-F
UMK105SL331KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105SL331KV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H 0402
Datasheet Download
UMK105SL331KV-F.pdf
Availability of UMK105SL331KV-F
QUANTITY
UMK105SL331KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105SL331KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105SL331KV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105SL331KV-F
Related LinksUMK105S, UMK105SL331KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105SL331KV-F Details Description
Related parts for UMK105SL331KV-F
MOSFET P-CH 30V 13A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A WLP4B datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf