Taiyo Yuden UMK107B7223KAHT
UMK107B7223KAHT picture photo
Mfg. Part Number
UMK107B7223KAHT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
UMK107B7223KAHT.pdf
Availability of UMK107B7223KAHT
QUANTITY
UMK107B7223KAHT Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107B7223KAHT
Internal Part NumberEIS-UMK107B7223KAHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107B7223KAHT
Related LinksUMK107B, UMK107B7223KAHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107B7223KAHT Details Description
Related parts for UMK107B7223KAHT
IC SWITCH SPST 1OHM RON 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 7.355K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf