Taiyo Yuden UMK107CH471JZ-T
UMK107CH471JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH471JZ-T
Brief Description
CAP CER 470PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH471JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH471JZ-T
QUANTITY
UMK107CH471JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH471JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH471JZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH471JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH471JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH471JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH471JZ-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.5V SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
ADC 12BIT 1CH 1MSPS 6-LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 34 POS datasheet.pdf
TPLI 225 A1 8" X 8" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC2636 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf