Taiyo Yuden UMK107CH560JZ-T
UMK107CH560JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH560JZ-T
Brief Description
CAP CER 56PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH560JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH560JZ-T
QUANTITY
UMK107CH560JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH560JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH560JZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH560JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH560JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH560JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH560JZ-T
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ datasheet.pdf