Taiyo Yuden UMK107CH561JZ-T
UMK107CH561JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH561JZ-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 560PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH561JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH561JZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK107CH561JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH561JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH561JZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH561JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH561JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH561JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH561JZ-T
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184PS .050 R/A 3.3V datasheet.pdf
MODULE SDRAM 256MB 168UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.22A 270 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf