Taiyo Yuden UMK107CK1R5CZ-T
UMK107CK1R5CZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CK1R5CZ-T
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V C0K 0603
Datasheet Download
UMK107CK1R5CZ-T.pdf
Availability of UMK107CK1R5CZ-T
QUANTITY
UMK107CK1R5CZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CK1R5CZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CK1R5CZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CK1R5CZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CK1R5CZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CK1R5CZ-T Details Description
Related parts for UMK107CK1R5CZ-T
IC BUFFER HEX 1INPUT 16SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 0805 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.5A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3054-A datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 15.35" GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 21C S 120" YEL JACKP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf