Taiyo Yuden UMK212B7683MG-T
UMK212B7683MG-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK212B7683MG-T
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
UMK212B7683MG-T.pdf
Availability of UMK212B7683MG-T
QUANTITY
UMK212B7683MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK212B7683MG-T
Internal Part NumberEIS-UMK212B7683MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK212B7683MG-T
Related LinksUMK212B, UMK212B7683MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK212B7683MG-T Details Description
Related parts for UMK212B7683MG-T
IDC CABLE-ASN24A/ AE24G / ASN24A datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 495MA 1.06 OHM datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
4X5 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 29POS .3MM 4" datasheet.pdf
SENSOR HEAD 150UM 12-24VDC datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 0.2 16V SMD datasheet.pdf