Taiyo Yuden UMK316B7474KLHT
UMK316B7474KLHT picture photo
Mfg. Part Number
UMK316B7474KLHT
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
UMK316B7474KLHT.pdf
Availability of UMK316B7474KLHT
QUANTITY
UMK316B7474KLHT Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316B7474KLHT
Internal Part NumberEIS-UMK316B7474KLHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316B7474KLHT
Related LinksUMK316B, UMK316B7474KLHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316B7474KLHT Details Description
Related parts for UMK316B7474KLHT
025 ECU PLUG HSG ASSY 16P datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 400W 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf