Taiyo Yuden UMK316BJ105KL-T
UMK316BJ105KL-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK316BJ105KL-T
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Datasheet Download
UMK316BJ105KL-T.pdf
Availability of UMK316BJ105KL-T
QUANTITY
UMK316BJ105KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316BJ105KL-T
Internal Part NumberEIS-UMK316BJ105KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316BJ105KL-T
Related LinksUMK316B, UMK316BJ105KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316BJ105KL-T Details Description
Related parts for UMK316BJ105KL-T
IC SRAM 16KBIT 100NS 24SOP datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf