Taiyo Yuden UMK316BJ225KLHT
UMK316BJ225KLHT picture photo
Mfg. Part Number
UMK316BJ225KLHT
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206
Datasheet Download
UMK316BJ225KLHT.pdf
Availability of UMK316BJ225KLHT
QUANTITY
UMK316BJ225KLHT Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316BJ225KLHT
Internal Part NumberEIS-UMK316BJ225KLHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316BJ225KLHT
Related LinksUMK316B, UMK316BJ225KLHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316BJ225KLHT Details Description
Related parts for UMK316BJ225KLHT
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 20POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 20K OHM 12SIP datasheet.pdf
LIMIT SW LEVER DELRIN ROD BLACK datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf