Taiyo Yuden UMK325BJ475MM-T
UMK325BJ475MM-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK325BJ475MM-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Datasheet Download
UMK325BJ475MM-T.pdf
Availability of UMK325BJ475MM-T
QUANTITY
UMK325BJ475MM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK325BJ475MM-T
Internal Part NumberEIS-UMK325BJ475MM-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK325BJ475MM-T
Related LinksUMK325B, UMK325BJ475MM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK325BJ475MM-T Details Description
Related parts for UMK325BJ475MM-T
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC PWR MOD 3A 20V EXT TO-PMOD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
UPPER CONDUCTOR DIE datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf