Artesyn Embedded Technologies UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A picture photo
Mfg. Part Number
UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A.pdf
Availability of UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A Order Process
Ship out your order
Specifications of UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
Internal Part NumberEIS-UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesµMP Modular-Configurable AC-DC Power Supply
Featured ProductConfigurable Power Supplies
Configurable Power Supplies – Artesyn
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesµMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A Details Description
Related parts for UMP1C-S2I-S2X-S2X-DOO-20-A
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92S datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CBL 30POS 0.5MM JMPR TYPE D 10" datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANT WHIP 1/4W 2400-2500 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 05VDC datasheet.pdf