Panasonic Electronic Components UNR221500L
UNR221500L picture photo
Mfg. Part Number
UNR221500L
Brief Description
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3
Datasheet Download
UNR221500L.pdf
Availability of UNR221500L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UNR221500L Order Process
Ship out your order
Specifications of UNR221500L
Internal Part NumberEIS-UNR221500L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNR221500L
Related LinksUNR22, UNR221500L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UNR221500L Details Description
Related parts for UNR221500L
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 S STEEL 20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MULTI-TONE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO252 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IPD FLATPAK 2MM NAMUR 2M datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf