Panasonic Electronic Components UNR411300A
UNR411300A picture photo
Mfg. Part Number
UNR411300A
Brief Description
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1
Datasheet Download
UNR411300A.pdf
Availability of UNR411300A
QUANTITY
UNR411300A Order Process
Ship out your order
Specifications of UNR411300A
Internal Part NumberEIS-UNR411300A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Transistor TypePNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)47k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max300mW
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseNS-B1
Supplier Device PackageNS-B1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNR411300A
Related LinksUNR41, UNR411300A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UNR411300A Details Description
Related parts for UNR411300A
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
CARD CPU SR9160 512K SRAM SMRTST datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.225W 2208 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
SPCL TRIM KIT FOR SPCL SFTY MAT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf