Panasonic Electronic Components UNR522600L
UNR522600L picture photo
Mfg. Part Number
UNR522600L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3
Datasheet Download
UNR522600L.pdf
Availability of UNR522600L
QUANTITY
UNR522600L Order Process
Ship out your order
Specifications of UNR522600L
Internal Part NumberEIS-UNR522600L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)20V
Resistor - Base (R1) (Ohms)4.7k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce100 @ 50mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic80mV @ 2.5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max)1µA (ICBO)
Frequency - Transition200MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNR522600L
Related LinksUNR52, UNR522600L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UNR522600L Details Description
Related parts for UNR522600L
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 10A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP 26AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf