Panasonic Electronic Components UP0421500L
UP0421500L picture photo
Mfg. Part Number
UP0421500L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6
Datasheet Download
UP0421500L.pdf
Availability of UP0421500L
QUANTITY
UP0421500L Order Process
Ship out your order
Specifications of UP0421500L
Internal Part NumberEIS-UP0421500L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max125mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device PackageSSMINI6-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP0421500L
Related LinksUP042, UP0421500L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UP0421500L Details Description
Related parts for UP0421500L
STANDOFF WIRE .25 X .50 X .187" datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCR SENS 200V 6A TO-251 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100KOHM 0.2C BEAD datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 20-SSOP datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf