Taiyo Yuden UP050B391K-A-B
UP050B391K-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050B391K-A-B
Brief Description
CAP CER 390PF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B391K-A-B.pdf
Availability of UP050B391K-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050B391K-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B391K-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050B391K-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)