Taiyo Yuden UP050B823K-KFCZ
UP050B823K-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050B823K-KFCZ
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B823K-KFCZ.pdf
Availability of UP050B823K-KFCZ
QUANTITY
UP050B823K-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B823K-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050B823K-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B823K-KFCZ
Related LinksUP050B8, UP050B823K-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B823K-KFCZ Details Description
Related parts for UP050B823K-KFCZ
FIXED IND 82UH 560MA 1.24 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SMS PLUG HI TEMP 6 POS datasheet.pdf