Taiyo Yuden UP050CH010M-NAC
UP050CH010M-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH010M-NAC
Brief Description
CAP CER 1PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH010M-NAC.pdf
Availability of UP050CH010M-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH010M-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH010M-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050CH010M-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance1pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH010M-NAC
Related LinksUP050CH, UP050CH010M-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH010M-NAC Details Description
Related parts for UP050CH010M-NAC
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS 1MM SMD datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
RES 522 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 9 M 30" YEL FLOAT datasheet.pdf