Taiyo Yuden UP050CH100J-B-B
UP050CH100J-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH100J-B-B
Brief Description
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH100J-B-B.pdf
Availability of UP050CH100J-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH100J-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH100J-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050CH100J-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH100J-B-B
Related LinksUP050CH, UP050CH100J-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH100J-B-B Details Description
Related parts for UP050CH100J-B-B
CONN HEADER 34POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CABLE CAT5 8COND 26AWG 328.1' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 36 AWG 100 FT GY datasheet.pdf
CAP TRIM 4-20PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf