Taiyo Yuden UP050CH101J-B-BZ
UP050CH101J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH101J-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH101J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH101J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH101J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH101J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH101J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH101J-B-BZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH101J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH101J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH101J-B-BZ
BACKSHELL DB15 MET PLASTIC 3WAY datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD523 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 5POS TIN datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-LC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 120NS 24CERDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf