Taiyo Yuden UP050CH111J-NACZ
UP050CH111J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH111J-NACZ
Brief Description
CAP CER 110PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH111J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH111J-NACZ
QUANTITY
UP050CH111J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH111J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH111J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH111J-NACZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH111J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH111J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH111J-NACZ
IC ADC 10BIT MPU COMPAT 20-CDIP datasheet.pdf
RACK ALUM 13X17X10.5 BLK datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 16DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W +/-5V 1.5A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf