Taiyo Yuden UP050CH151J-KFCZ
UP050CH151J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH151J-KFCZ
Brief Description
CAP CER 150PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH151J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH151J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH151J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH151J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH151J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH151J-KFCZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH151J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH151J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH151J-KFCZ
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A DL 10SON datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10A PG16 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf