Taiyo Yuden UP050CH180J-A-B
UP050CH180J-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH180J-A-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH180J-A-B.pdf
Availability of UP050CH180J-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH180J-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH180J-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050CH180J-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH180J-A-B
Related LinksUP050CH, UP050CH180J-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH180J-A-B Details Description
Related parts for UP050CH180J-A-B
TERMINAL LOCKWASHER LUG #8 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 20POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2 DIGIT W/REF 40-DIP datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf