Taiyo Yuden UP050CH201J-B-BZ
UP050CH201J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH201J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 200PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH201J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH201J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH201J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH201J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH201J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH201J-B-BZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH201J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH201J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH201J-B-BZ
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RIVET PUSH 0.311" PLASTIC datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf