Taiyo Yuden UP050CH201J-B-BZ
UP050CH201J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH201J-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 200PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH201J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH201J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH201J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH201J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH201J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH201J-B-BZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH201J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH201J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH201J-B-BZ
IC USB HUB CTRLR 4PORT 32LQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 11.999MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf