Taiyo Yuden UP050CH220J-NACZ
UP050CH220J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH220J-NACZ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH220J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH220J-NACZ
QUANTITY
UP050CH220J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH220J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH220J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH220J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH220J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH220J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH220J-NACZ
CONN SOCKET PLCC 20POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER NIMH/NICD 16DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
POWER CORD ADAPTER 8' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR GN2010EA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf