Taiyo Yuden UP050CH240J-NACZ
UP050CH240J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH240J-NACZ
Brief Description
CAP CER 24PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH240J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH240J-NACZ
QUANTITY
UP050CH240J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH240J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH240J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH240J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH240J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH240J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH240J-NACZ
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 21 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
16MM IND CTRL ROUND SCRN YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf