Taiyo Yuden UP050CH270J-NACZ
UP050CH270J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH270J-NACZ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH270J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH270J-NACZ
QUANTITY
UP050CH270J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH270J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH270J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH270J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH270J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH270J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH270J-NACZ
FIXED IND 1.5MH 210MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 24MM RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 213K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf